.

Przepraszamy za niedogodności.

Spróbuj wyszukać ponownie

Koszyczek ze święconką to nie tylko potrawy, ale przede wszystkim tradycja od lat pielęgnowana w rodzinie. Moment przygotowania wielkanocnych potraw i wspólny spacer ze święconką to nieodłączny element świąt. Zawartość się nie zmienia. Zawsze obecne są jajko, wędlina, babka wielkanocna, chleb, sól oraz opcjonalnie słodkości z myślą o najmłodszych. Nie zaszkodzi jednak nieco odświeżyć widoku staropolskiego koszyczka wielkanocnego i postawić na ozdoby do święconki, które sprawią, że będzie on wyjątkowy i niepowtarzalny. Do dyspozycji oddajemy mnóstw propozycji przygotowanych z dbałością o każdy szczegół. Oryginalne dekoracje z motywami wielkanocnych zajączków, kurek, kurczaczków i kolorowych pisanek przypominają, jak radosnym świętem jest moment zmartwychwstania.

Do święconki nie zapomnij o…

Przygotowanie potraw to absolutna konieczność w przygotowaniu święconki, ale jest też kilka kwestii, które pozwolą dostarczyć potrawy bez szwanku, a koszyczek będzie prezentował się cudownie. Od lat współpracujemy z artystami, którzy dostarczają dekoracje wykonane z dbałością o każdy szczegół. Tradycyjne, ręczne metody produkcji pozostają spójne z charakterem wyjątkowych, rodzinnych świąt i pielęgnowaniem staropolskich obyczajów. Do święconki polecamy zarówno starannie wykonany koszyczek, który pomieści wszystkie smakołyki nawet dla licznej rodziny, jak i dekoracje wielkanocne z ceramiki, które dumnie ozdobą zawartość, nadając świecące wyjątkowego klimat. Nie bez znaczenia pozostają funkcjonalne tkaniny, które zakrywają zawartość, chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi. Do święconki warto zabrać również kilka pisanek. Nie każdy ma czas i możliwości, aby pomalować kilka jajek, dlatego alternatywą jest zakup kolorowych dekoracji idealnych do koszyczka, jako element wielkanocnego stroika i ozdoba stołu.

Wybierając artykuły do święconki, postaw na ceramiczne naczynia, dzięki którym możesz wyłożyć zawartość koszyczka bezpośrednio na stół. Podstawki na jajka, talerzyki, na których wyeksponujesz wędliny i masło czy niewielka forma na wielkanocne pieczywo pozwolą na zachowanie estetyki oraz pełnej higieny. Do święconki wybierz również ceramiczny przyprawnik, który pozwoli na podział soli dla wszystkich uczestników wielkanocnego śniadania.