.

Przepraszamy za niedogodności.

Spróbuj wyszukać ponownie

Rośliny doniczkowe ozdobne i okolicznościowe

Zieleń ma właściwości odprężające i zalecane jest trzymanie przynajmniej jednej rośliny doniczkowej w domu. Małe rośliny doniczkowe są nie tylko wspaniałym sposobem na subtelne zdobienie wnętrza i przede wszystkim ożywienie go, aby nawet zimą cieszyć oczy zielenią, ale również na przygotowanie wspaniałego prezentu bliskiej osobie. Jest to jeden z neutralnych upominków, który sprawdzi się na każdą okazję. Można dobrać do niego też odpowiednią doniczkę czy ozdobić go wstążkami przed wręczeniem solenizantowi czy jubilatowi. W przeciwieństwie do kwiatów ciętych są one wieloletnie. Zielone rośliny doniczkowe przez długi czas będą przypominały, że to właśnie Ty pamiętałeś o najbliższej osobie danego dnia. Poszczególne kwiaty są łatwiejsze bądź trudniejsze w utrzymaniu, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Niosą ze sobą również swoje znaczenia. Szeroki wybór domowych roślin doniczkowych pozwoli Ci bez problemu dopasować je w formie prezentu do okoliczności.

Rośliny doniczkowe - gdzie je postawić?

Każda roślina doniczkowa charakteryzuje się odpornością na poszczególne warunki, potrzebuje też mniejszego czy większego dostępu do światła. Warto takiemu kwiatu przygotować odpowiednie miejsce. Nie muszą one jednak zawsze znajdować się w domu. Jeśli posiadasz taras czy balkon, doskonale sprawdzą się poszczególne rośliny doniczkowe na taras, zarówno w wersji stojącej, pnącej, jak i wiszącej. Zazwyczaj są to odmiany roślin doniczkowych kwitnących, które na wiosnę i lato będą cieszyć kolorowymi, pięknymi kwiatami. Nie tylko organizacja przestrzeni jest istotna, ale również jej wielkość. Rośliny doniczkowe pnące potrzebują odpowiednio przygotowanej ściany bądź podpory, na którą będą mogły się wspinać podczas wzrastania, natomiast roślinom doniczkowym wiszącym należy przygotować haczyki w suficie lub jakąkolwiek podporę, na której możliwe będzie ich zawieszenie. Rosną zazwyczaj w dół, tworząc piękne serpentyny z liści i kwiatów. Jeśli więc spełniasz wymagania dotyczące utrzymania kwiatów w dobrej kondycji, możesz postawić je tam, gdzie chcesz. 

Jaką roślinę doniczkową wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, przed zakupem rośliny doniczkowej kwitnącej warto dobrać ją do okoliczności oraz przestrzeni, jaką dysponujesz, aby pięknie kwitła i cieszyła swoimi owocami. Niektóre rośliny są uczuleniowe, dlatego należy upewnić się, czy hodowanie danej odmiany nie będzie problematyczne. Jeśli nie posiadasz zbyt wiele czasu na zajmowanie się roślinami, warto postawić na mniej wymagające wybory. Kaktusy oraz inne tego typu zielone rośliny doniczkowe są zazwyczaj świetnym wyborem dla osób, które często zapominają o podlewaniu i nie przykładają większej wagi do ich pielęgnacji. Niektóre gatunki kwitną, inne są wiecznie zielone i to też należy mieć na uwadze podczas zakupu. Roślina doniczkowa powinna przede wszystkim cieszyć i stanowić ozdobę domu, dlatego wybierz tę, która najbardziej Ci się podoba, a także będzie dobrze czuła się w przygotowanych dla niej warunkach. W naszym sklepie możesz zamówić rośliny doniczkowe online - zostaną one dostarczone prosto do Twojego domu!