.

Przepraszamy za niedogodności.

Spróbuj wyszukać ponownie

Pełne odzwierciedlenie rozwiniętych gatunków, a także różnorodność kolorystyczna i rozmiarowa cechują także główki kwiatów sztucznych. Jest to podstawowy element wszystkich kompozycji florystycznych w tej kategorii, do którego dopasowuje się inne dodatki. Kwiaty sztuczne mają główki odpowiadające najpopularniejszym gatunkom. Można zatem wskazać na modele: róż, żonkili, storczyków, magnolii czy hortensji. Ponadto produkt jest dostępny w różnorodnych wariantach rozmiarowych. Klienci mają do dyspozycji odmiany o średnicy od 6, do prawie 30 cm. Takie sztuczne kwiaty to też główki na hurt do: sklepów, kwiaciarni i profesjonalnych pracowni. Ich wykorzystanie może służyć do nauki umiejętności tworzenia danych bukietów czy stroików okolicznościowych, bez obaw o zniszczenie albo uszkodzenie rośliny. Możliwości jest jednak znacznie więcej.    

Główki sztucznych kwiatów do wieńców, stroików i wiązanek

Uniwersalność wykorzystania elementu florystycznego, którym są właśnie sztuczne główki kwiatów, polega na ich przeznaczeniu dla różnych połączeń. Oczywiście te najbardziej powszechne kojarzą się z: wiązankami, wieńcami czy stroikami. Równie dobrze można jednak własnoręcznie stworzyć  dekorację do mieszkania czy gabinetu, która nie zawsze musi znajdować się w wazonie czy wokół iglastego okręgu. Nowoczesne podejście aranżacyjne uwzględniają łączenia różnych materiałów, mogących zawierać sztuczne róże lub ich główki. U kobiet taki dodatek wpięty do przepaski z tkaniny będzie podkreślał urodę oraz lekkość związaną z porą roku. Jeszcze inną inspiracją jest podpięcie do firany lub podwieszenie wokół masywnej belki sufitowej. Wystarczy uruchomić własną kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, a potem przejść do realizacji pomysłu.

Sztuczne główki kwiatowe odporne na niepogodę

Brak ryzyka zwiędnięcia pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych to główna zaleta, którą odznaczają się sztuczne kwiaty i ich główki. Dodatkowo nie tracą one innych walorów wizualnych, czyli rozmiaru, a także stabilności połączenia z pozostałymi częściami wiązanki. Dotyczy to sytuacji, w której wybrana kompozycja znajduje się na wolnym powietrzu, a więc: na nagrobku, balkonie, tarasie czy przy wejściu do budynku. Wszystkie bukiety trzymane w zamkniętych pomieszczeniach są tym bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia. Kwiaty sztuczne to główki umieszczane w centralnym punkcie danej struktury florystycznej. Właśnie do nich dobierane są: wstążki, gałązki, liście czy kokardy. Wybór jakościowych modeli będzie idealny dla witryn sklepowych i ekspozycyjnych albo określonych instytucji publicznych.