Dodane przez      paź 26, 2020     Dekoracje bożonarodzeniowe    0 Komentarze
Piękna choinka na Święta Bożego Narodzenia - jakie ozdoby na choinkę Polacy lubią najbardziej?

Piękna choinka na Święta Bożego Narodzenia - jakie ozdoby na choinkę Polacy lubią najbardziej?

Boże Narodzenie to czas, kiedy Polacy spotykają się w gronie rodziny i wymieniają upominkami. To święto szczyci się również szeregiem ciekawych tradycji, częściowo przejętych od starożytnych kultur, a częściowo wypracowanych przez wieki w różnych krajach chrześcijańskich. W zależności od regionu, ludzie łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy i wkładają sianko pod obrus. W wielu domach pojawia się udekorowane drzewko i szopka świąteczna, a po okolicy chodzi Turoń z ekipą diabłów.

Pięknie ubrana choinka na święta to element obchodów Bożego Narodzenia, który przyjął się na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż pozyskiwanie drzewka, wspólne dekorowanie jodełki i oczekiwanie na prezenty ułożone pod choinką to świetna zabawa i nieodłączny element tradycji bożonarodzeniowej. Dzieci szczególnie cieszą się na ubieranie choinki, ale starszym domownikom ta zabawa również przynosi sporą frajdę.

Każdy nieco inaczej podchodzi do upiększania choinki przed Bożym Narodzeniem. Jedni wolą kupić luksusowe bombki figurki, artystycznie wykonane bombki ręcznie zdobione, inni zawieszają komplet jednokolorowych bombek, a jeszcze inni uznają tylko własnoręcznie zrobione dekoracje. W niektórych miejscach przyjął się również zwyczaj zawieszania na drzewku jadalnych ciasteczek imbirowych z nicianą pętelką. Dzieci lubią również osobiście sklejać barwne łańcuchy z papieru, które otaczają potem jodełkę kolorową spiralą. Jedno jest pewne: choinka na święta musi być kreatywnie ozdobiona i wesoła.

Sporą popularnością cieszą się również lampki i lampiony na choinkę. Niektórzy kupują niedrogi sznur lampek ledowych, które delikatnie podświetlają kolorowe bombki, akcentując ich atrakcyjność. Inni przyczepiają do gałązek barwne lampiony z frędzlami i barwnymi obrazkami, które wieczorem mrugają wszystkimi kolorami tęczy. Tak przystrojona choinka na święta Bożego Narodzenia wygląda najlepiej przy zgaszonym świetle, gdy blask lampek odbija się w kolorowych szklanych bombkach.

Tradycyjnie ozdobiona choinka na święta Bożego Narodzenia musi na szczycie prezentować piękną gwiazdkę, która przypomina o biblijnej gwieździe betlejemskiej prowadzącej trzech króli do stajenki. W roli gwiazdy sprawdzi się specjalnie ukształtowana bombka, ozdoba wykonana z kolorowej słomy, lub papierowa gwiazda z motywem religijnym.

Każda rodzina ma swoje ulubione ozdoby na choinkę, które cały rok czekają na swoją kolej. Wspólne dekorowanie radosnego drzewka na Boże Narodzenie to okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Ludzie nieraz przez lata potem wspominają, jak wyglądała w ich domu choinka na święta zapamiętana z czasów dzieciństwa.

Odpowiedz

* Nazwa:
* E-mail: (Nie będzie wyświetlony)
   Www: (Adres url wraz z:http://)
* Komentarz:
Przepisz kod